خواهشمند است بمنظور ثبت نام در دوره های مورد نظر شماره ⁦0 916 607 9552⁩ را در لیست مخاطبین تلفن خود ذخیره و چنانچه داوطلب شرکت در دوره نقد وهابیت هستید عبارت "یا حسین (ع) " و در صورتی که تمایل به شرکت در دوره نقد مدعی یمانی را دارید عبارت "یامهدی" را در واتس اپ به شماره فوق ارسال نمایید. باتشکر این لینک

یمانی حقیقی را چگونه بشناسیم؟

یمانی حقیقی را چگونه بشناسیم؟  image

1299 0
1399/5/15

یمانی حقیقی را چگونه بشناسیم؟

یمانی حقیقی را چگونه بشناسیم؟

پاسخ :

اساسا هیچ نیازی به شناخت یمانی حقیقی نیست!!یمانی تنها یک علامت است.. که نزدیک به ظهور حضرت امام زمان علیه السلام رخ می دهد.و بطور کلی در شناخت اینکه آیا فلان رویداد یا علامت یمانی است یا خیر می توان گفت:

در روایات صرفا دو یا سه ویژگی برای یمانی عنوان شده است که اتفاقا تمامی این ویژگی ها در خصوص احمد بصری بکلی واژگونه ومنتفی است.یمانی همانطورکه از اسمش هم پیداست از یمن خروج می کند:

إن من علامات خروجه: خروج السفیانی من الشام، وخروج الیمانی من الیمن.

كمال الدين و تمام النعمة، ج‏1، ص: 328

یمانی زمان خروجش همزمان با خروج و تحرک سفیانی خواهد بود.. دقیقا در یک روز.. بگونه ای که ای بسا می توان ادعا کرد همزمان باهم به جنگ خواهد آمد.

قال (علیه السلام): خروج السفیانی والیمانی والخراسانی فی سنة واحدة، فی شهر واحد، فی یوم واحد.

الغيبة( للنعماني)، النص، ص: 255

سفیانی و یمانی و خراسانی در یک سال و در یک روز  خروج می کنند.

یمانی بنابر آنچه از امام صادق نقل است یوالی علیاً . اهل ولایت علی علیه السلام است. یعنی همانند سفیانی ناصبی و یا بد دین نیست. قطعا یک جلوه ی ولایی و آمیخته به اهل بیت دارد.یمانی بنابر یک روایت زیدی النسب است.یعنی نسبش به جناب زید بن علی سجاد علیه الرحمه می رسد.

یمانی چون نزدیکتر به عرصه ی ظهور امام زمان هست (یمن - مکه) و چون شیعه و دعوتگر به امام زمان است و نه دشمن.. بیش از دیگران ذهن ها را متوجه ظهور امام زمان می کند.

یمانی چون در راستای کمک به امام زمان خواهد جنگید،  افرادی که روبرویش قرار خواهند گرفت عموما با امام زمان مشکل دارند..  

 

موفق باشید.

 

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید.


آخرین مطالب سایت


توحید (خداشناسی)
توحید (خداشناسی)

یکی‌ از مسائل‌ بسیار اساسی‌ برای‌ آدمی، مسئلة‌ وجود خدا است. اعتقاد و یا عدم‌ اعتقاد به‌ خدا، در زندگی‌ انسان، بسیار نقش‌آفرین‌ است.

امامت مرتبه ای بالاتر از نبوت
امامت مرتبه ای بالاتر از نبوت

امامت مرتبه ای بالاتر از نبوت

صفات امام  (قسمت پنجم)
صفات امام (قسمت پنجم)

صفات امام (قسمت پنجم)v>