یمانی حقیقی را چگونه بشناسیم؟

یمانی حقیقی را چگونه بشناسیم؟  image

179 0
1399/5/15

یمانی حقیقی را چگونه بشناسیم؟

یمانی حقیقی را چگونه بشناسیم؟

پاسخ :

اساسا هیچ نیازی به شناخت یمانی حقیقی نیست!!یمانی تنها یک علامت است.. که نزدیک به ظهور حضرت امام زمان علیه السلام رخ می دهد.و بطور کلی در شناخت اینکه آیا فلان رویداد یا علامت یمانی است یا خیر می توان گفت:

در روایات صرفا دو یا سه ویژگی برای یمانی عنوان شده است که اتفاقا تمامی این ویژگی ها در خصوص احمد بصری بکلی واژگونه ومنتفی است.یمانی همانطورکه از اسمش هم پیداست از یمن خروج می کند:

إن من علامات خروجه: خروج السفیانی من الشام، وخروج الیمانی من الیمن.

كمال الدين و تمام النعمة، ج‏1، ص: 328

یمانی زمان خروجش همزمان با خروج و تحرک سفیانی خواهد بود.. دقیقا در یک روز.. بگونه ای که ای بسا می توان ادعا کرد همزمان باهم به جنگ خواهد آمد.

قال (علیه السلام): خروج السفیانی والیمانی والخراسانی فی سنة واحدة، فی شهر واحد، فی یوم واحد.

الغيبة( للنعماني)، النص، ص: 255

سفیانی و یمانی و خراسانی در یک سال و در یک روز  خروج می کنند.

یمانی بنابر آنچه از امام صادق نقل است یوالی علیاً . اهل ولایت علی علیه السلام است. یعنی همانند سفیانی ناصبی و یا بد دین نیست. قطعا یک جلوه ی ولایی و آمیخته به اهل بیت دارد.یمانی بنابر یک روایت زیدی النسب است.یعنی نسبش به جناب زید بن علی سجاد علیه الرحمه می رسد.

یمانی چون نزدیکتر به عرصه ی ظهور امام زمان هست (یمن - مکه) و چون شیعه و دعوتگر به امام زمان است و نه دشمن.. بیش از دیگران ذهن ها را متوجه ظهور امام زمان می کند.

یمانی چون در راستای کمک به امام زمان خواهد جنگید،  افرادی که روبرویش قرار خواهند گرفت عموما با امام زمان مشکل دارند..  

 

موفق باشید.

 

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید.


آخرین مطالب سایت


علم غيب اولياى الهى در قرآن مجيد
علم غيب اولياى الهى در قرآن مجيد

مساله علم غیب از مسال چالش برانگیز میان شیعیان و وهابیت می باشد که در این مقاله با نگاه قرآنی به این مساله پرداخته شده است.

مقدمه اى در علوم غيبى ائمه واولياى الهى«ع»
مقدمه اى در علوم غيبى ائمه واولياى الهى«ع»

از ديدگاه شيعه، يكي از صفات و ويژگيهای امامان معصوم عليهم السلام،‌ غيب دانستن آنان است كه يك مسأله اعطايی از جانب خداوند به آنان می باشد؛ همانگونه كه خداوند برای پیامبران عليهم السلام اين علم را تعليم داده‌است.بنابراین علوم غيبى پيامبران و ائمه عليهم السلام استقلالى نيست، بلكه به تعليم الهى است.

نمرات نهایی آزمون نقد وهابیت
نمرات نهایی آزمون نقد وهابیت

نمرات نهایی آزمون وهابیتv>